Коло членів сім'їКоло членів сім'ї

0 Comment

Сімейний кодекс

Сімейний кодекс

Сімейний Кодекс Російської Федерації (СК РФ) – основний кодифікований нормативний правовий акт, який регулює сімейні відносини на території Російської Федерації. Був прийнятий замість КоБС РРФСР, що діяв до цього. Сімейний кодекс складається з восьми розділів, двадцяти двох розділів та 170 статей.

https://ua.wikipedia.org › wiki › Сімейний_кодекс_Російський…

Сімейний кодекс Російської Федерації – Вікіпедія

Російської Федерації відносить до членам сім'ї подружжя, батьків та дітей (стаття 2), до інших членам сім'ї – сестер, братів, онуків, дідусів, бабусь, пасинків та падчериць, вітчимів та мачух (статті 93-97), а до близьких родичів – родичів по прямій висхідній та низхідній лінії (батьків та дітей…)

Членами сім'ї та близькими родичами є:

  • подружжя,
  • батьки та діти, у тому числі усиновлювачі та усиновлені,
  • дідусь, бабуся та онуки,
  • повнорідні та неповнорідні (мають спільних батька чи матір) брати та сестри;

Якщо батьки, що спільно проживають, мають спільну дитину (дітей), то ті, що проживають в одній сім'ї, діти кожного з батьків (пасинки та падчерки), включаються до складу сім'ї. Наприклад, якщо мати та дитина проживають спільно з бабусею та дідусем дитини, то до складу сім'ї включаються лише мати та дитина.

Хто не входить до складу сім'ї, навіть якщо відповідає критеріям родинних відносин: що перебувають у повному держзабезпеченні, крім дітей під опікою; службовці на заклик або учні у вищих військових освітніх організаціях; перебувають на примусовому лікуванні за рішенням суду, під вартою, які відбувають.