Порядок здійснення розрахунків чекамиПорядок здійснення розрахунків чеками

0 Comment

Для здійснення розрахунків чеками між клієнтами різних банків банк чекодержателя зобов'язаний прийняти чек з реєстром та разом з другим та третім примірниками реєстру інкасувати чек зі спецзв'язку до банку-емітенту. І тут кошти з цього приводу чекодержателя зараховуються лише після отримання з банку-емітента.

1. Грошові чеки повинні бути заповнені в один прийом від руки із збереженням усіх реквізитів бланка, акуратно, без виправлень та помарок, ручкою з пастою або чорнилом чорного, синього чи фіолетового кольору. 2. Грошові чеки дійсні протягом 10 днів з виписки, крім дня виписки.

Чек, як і платіжне доручення, оформляється платником, але, на відміну розрахунків платіжним дорученням, чек передається чекодавцем, минаючи банк, безпосередньо одержувачу платежу, який і пред'являє чек до банку на оплату.

Розрахунки чеками є сукупність операцій з видачі, отримання, обігу та оплати чеків. Чек – це цінний папір, що містить нічим не обумовлене розпорядження чекодавця банку зробити платіж зазначеної у ньому суми чекодержателю. Збережена копія