У яких випадках припиняються батьківські праваУ яких випадках припиняються батьківські права

0 Comment

Після досягнення дитиною 18 років батьківські права припиняються (крім права непрацездатних батьків зміст). Припинення батьківських прав відбувається і у разі набуття дітьми повної дієздатності до цього віку.

Суд розглядає позов про позбавлення батьківських прав окремо для батька та матері. Позбавити батьківських прав мати або батька дитини можуть лише, якщо вони: Ухиляються від виконання своїх обов'язків — не виховують та не утримують дитину. Не забирають дитину з пологового будинку чи лікарні без поважної причини.

Відновлення в батьківських правах щодо дитини, яка досягла віку десяти років, можливе лише за її згодою. Не допускається відновлення у батьківських правах, якщо дитина усиновлена ​​та усиновлення не скасовано (Стаття 140 цього Кодексу).

Відповідно до ч. 2 ст. 73 СК РФ обмеження батьківських прав допускається, якщо: залишення дитини з батьками (одним з них) небезпечне для дитини за обставинами, що від батьків (одного з них) не залежать (психічний розлад або інше хронічне захворювання, збіг тяжких обставин та інші);