Відображення у бухгалтерському обліку операцій на іноземній валютіВідображення у бухгалтерському обліку операцій на іноземній валюті

0 Comment

Для відображення операцій в іноземній валюті, зберігання залишків та рухів за статтями використовуються рахунки з ознакою валютного обліку. До таких рахунків, наприклад, відноситься рахунок 312 "Поточні рахунки в іноземній валюті", рахунок 362 "Розрахунки з іноземними покупцями" і т.д.

Надаємо операції статус «Купівля іноземної валюти (Списання)», у відповідній графі. Якщо в обліку є рахунок 57, реквізит «Рахунок розрахунків» забезпечується індексом «57.02», якщо облік відбувається без нього – «76.09»: Оскільки фінанси залишають рублевий рахунок, вставляємо саме його номер у поле «Банківський рахунок».

Відповідно до п. 3 ст. 346.18 НК РФ витрати, виражені в іноземній валюті, перераховуються в рублі за офіційним курсом ЦП, встановленим на дату здійснення витрат. Отже, витратою від продажу валюти є вартість проданої валюти, яка розрахована за курсом ЦП на дату її продажу”.

Для оформлення купівлі валюти в 1С, необхідно насамперед завантажити курси національного банку. Це виконується у підсистемі «Банк та каса – Валюти». У вікні вибираємо валюти, період, і завантажуємо курси валют. Також можна ввімкнути функцію автоматичного завантаження курсу валют у певний час.