Відшкодування матеріальних збитківВідшкодування матеріальних збитків

0 Comment

СТАТТЯ 1166 Цивільного кодексу України встановлює загальні підстави для відшкодування матеріальних збитків, таким чином, матеріальні збитки відшкодовуються особі, яка її зазнала в повному обсязі, природно, якщо заподіяння такої шкоди буде доведено.

Якщо сума завданих збитків не перевищує середнього місячного заробітку працівника, стягнення провадиться за розпорядженням роботодавця, т.е. е. у безперечному порядку. При цьому розпорядження роботодавця має бути зроблене не пізніше одного місяця з дня, коли розмір заподіяної шкоди було визначено остаточно.

1. Шкода, заподіяна особистості або майну громадянина, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи, Підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка завдала шкоди. Законом обов'язок відшкодування шкоди може бути покладена на особу, яка не є причинником шкоди.

Розмір шкоди, заподіяного роботодавцю при втраті та псуванні майна, визначається за фактичними втратами, що обчислюються виходячи з ринкових цін, що діють у даній місцевості на день заподіяння шкоди, але з нижче вартості майна за даними бухгалтерського обліку з урахуванням ступеня зносу цього имущества.