Крайньої потребиКрайньої потреби

0 Comment

Крайня необхідність – випадки, коли особа для того, щоб запобігти шкоді своїм особистим інтересам, інтересам інших осіб, суспільства і держави, вимушено завдає шкоди іншим інтересам, що охороняються.. У кримінальному праві крайня необхідність одна із причин, що виключають злочинність діяння.

Небезпека, яка може спричинити крайню необхідність, повинна мати такі ознаки: небезпека повинна загрожувати, тобто бути реальною, а не передбачуваною, повинна загрожувати в реальний момент часу, а не спрямована в майбутнє.

На відміну від необхідної оборони, коли шкода завдається особі, яка вчиняє суспільно небезпечне посягання, при крайній необхідності шкода завдається інтересам, що охороняються законом (здоров'ю та правам інших осіб, у тому числі майновим правам, громадському порядку, інтересам служби, порядку управління, …

Найпростішим прикладом ситуацій, за яких має місце заподіяння шкоди у стані крайньої необхідності, є загроза катастрофи, аварії тощо. д. Так, наприклад, Свердловський обласний суд апеляційною ухвалою від 14 грудня 2017 року у справі N 22-8028/2017 скасував вирок Дзержинського районного суду м. Києва.