У чому відмінність права власності від права володінняУ чому відмінність права власності від права володіння

0 Comment

Право власності розглядають як сукупність окремих прав чи правомочий

правомочий

Правомочність юридична можливість суб'єкта права здійснювати певні дії чи вимагати певних дій (бездіяльності) від іншого суб'єкта. Зміст поняття правомочність суттєво залежить від галузі права, у якому воно використовується.

https://ua.wikipedia.org › wiki › Правомочність

Правомочність – Вікіпедія

. У російському праві зазвичай виділяють правомочність володіння, користування та розпорядження. Володіння пов'язані з фізичним володінням річчю. Під володінням розуміється навіть доступ до місця, де річ перебуває.

Володіння все ж таки ширше поняття, оскільки, наприклад, користувач речі на підставі договору оренди або лізингу також є власником речі. Власником, у розумінні закону, є також особа, яка незаконно утримує у себе річ.

А на відміну від власника, власник мав усі права на річ, але міг при цьому і не володіти їй у якийсь певний момент часу. У Римському праві володіння ділилося на законне та незаконне. Законним володінням вважалося таке володіння, коли особа мала право володіти річчю.

Право володіння означає можливість фізичного володіння річчю, господарського впливу на річ. При цьому слід мати на увазі, що крім власників законними власниками речей можуть бути особи, які володіють нерухомим майном за договором, наприклад, через угоду про оренду. Збережена копія